VU istorijos fakulteto lektorė nuo 1993 m. Nuo 2000 m. – humanitarinių mokslų daktarė. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio akademiniuose bei visuomenės švietimo projektuose, darė pranešimų Lietuvos, Europos šalių, JAV, Izraelio ir Rusijos mokslinėse konferencijose. Be VU, dėstė Europos universitete (S.-Peterbugas, Rusija), Latvijos nacionaliniame universitete. Kelių knygų sudarytoja ir bendraautorė, straipsnių autorė.  Lekt. dr. Lara Lempertienė

Dėstomi dalykai

Bakalauro studijos

• Lietuvos etninių ir konfesinių bendruomenių istorija ir kultūra europiniuose kontekstuose (kartu su doc. dr. J.Verbickiene, doc. dr. G. Potašenko)

Magitro studijos

• Lietuvos žydų tradicinis švietimas

• Pagrindinė mokslinių interesų sritys – Europos žydų kultūros istorija
  • Ypatingo intereso sritis – žydų švietimo raida ir modeliai
    • Klasikinių žydų tekstų analizė, jų vaidmuo žydų kultūrai
    • Europos ir Lietuvos žydų bendruomenės modernėjimas
    • Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenės istorija

• "Lithuanian- Jewish Culture”. - Encyclopedia of Modern Jewish Culture. Ed. G. Abramson. London-New York, Routledge, 2005
  • Central and Eastern European Jews at the Crossroads of Tradition and Modernity (sud., su J. Šiaučiūnaitė-Verbickiene; straipsnis: „Future in the Past. Modernization of historic images in early maskilic press“). Vilnius: The Centre for Studies of East European Jews, 2006 .
  • Pinkas. Annual of the Culture and History of East European Jewry (redaktorė). I. Vilnius, 2006; II. Vilnius, 2008; III. Vilnius, 2010
  • Jewish Space in Eastern and Central Europe: Day-to-Day History (sud., su J. Šiaučiūnaitė-Verbickiene). Newcastle: Cambridge Scholars Publishers, 2007.
  • Žydai Lietuvoje (sud., su J. Šiaučiūnaite-Verbickiene; straipsnių autorė), Vilnius: Paknio leidykla, 2009 (VU Istorijos fakulteto Tarybos 2009 m. kovo 9 d. posėdyje rekomenduota skelbti kaip mokslo studiją).
  • "Iliustruota 'Lietuvos Jeruzalės' mitų knyga: apie Zalmano Šneuro ir Hermano Štruko knygą Vilna (Berlin, 1923)“. –Atrasti Vilnių: skiriama Vladui Drėmai 100-mečiui. Sud. Jankevičiūtė G. Vilnius: Lietuvos dailės istorikų draugija, 2010, p. 153-162.
  • „Sir Moses Montefiore’s 1846 visit to Vil’na and its reflection in local maskilic literature”. - East European Jewish Affairs, Vol. 41, Issue 3, London, 2011, p. 81-189.
  • „Authentic and national: some Lithuanian-Jewish correlations in the search for “folk culture” in the first half of the 20th century”. - Polin: Studies in Polish Jewry, 25, Oxford, The Littman Library of Jewish Civilization, 2012, p. 165-182.
  • "Vilniaus žydų inteligentija ir tautų dialogo idėja (XX a. 1 pusė)". - Vilniaus kultūrinis gyvenimas: tautų polilogas 1900-1945, Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2012, p. 147-156.
  • "Žydų literatūra ir spauda XIX a. Lietuvoje". - Lietuvos žydai. Istorinė studija. Sud. Sirutavičius V., Staliūnas D., Šiaučiūnaitė-Verbickienė J. Vilnius: Baltos lankos, 2012, p. 219-236 (taip pat knygos moksl. redaktorė).

Ekspertinė ir kita akademinė veika

• Universitetinio judaikos dėstymo centro Sefer (Maskva) Akademinės tarybos narė

• 2013-2015 mokslinis projektas „Lietuva karuose: kultūra, tapatybės, egzilis“, registracijos Nr. VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-058, finansuojamas Lietuvos Mokslo tarybos pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą; mokslinė bendradarbė

Kita