Svedas.jpgVilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra
tel. +370 (5) 268 72 88

el. paštas

Moksliniai interesai:

• istoriografijos istorija;
  • sakytinė istorija;
  • kultūrinė ir komunikacinė atmintis;
  • istorijos teorija;
  • XX a. II pusės kultūros istorija.

Biografija:

2006 m. Vilniaus universitete apginta humanitarinių mokslų istorijos krypties daktaro disertacija „Sovietmečio lietuvių istoriografija: oficialusis diskursas ir jo alternatyvos (1944–1985 m.)“.

2009–2011 m. įgyvendinta podoktorantūros stažuotė „Istorinė atmintis sovietmečio ir posovietinėje Lietuvoje: atminties politikos pokyčiai ir lietuviškojo tapatumo transformacijos“.

2016.01.11–2016.06.11 Fulbright Visiting Scholar stažuotė Stanfordo universitete JAV (Stanford University) „Raudonieji riteriai: KGB tarp mito ir realybės“.

Yra įvairių kultūros tyrimų ir sklaidos projektų vadovas, iniciatorius, vykdytojas. Televizijos ir radijo laidų kūrėjas, nuolat bendradarbiauja su kultūros žurnalu „Literatūra ir menas“.

Tinklai:

Academia.edu