R.R.Trimoniene 2023Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedra
tel. +370 616 99448

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Jogailaičių Europa;
  • migracijos procesai naujaisiais laikais;
  • mikroistorija.
Biografija:

1993 m. Vilniaus universitete apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją  „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės politiniai santykiai XV a. pabaigoje – XVI a. pirmame trečdalyje“, vadovas prof. Edvardas Gudavičius. Dirbo Šiaulių pedagoginiame institute. 1996 m. suteiktas docentės vardas. 1999–2018 m. – Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Istorijos katedros vedėja. Nuo 2014 m. – ŠU profesorė, nuo 2020 m. – vyriausioji mokslo darbuotoja. Mokslinių žurnalų „Istorija“, „Forschungen zur Baltischen Geschichte“ (iki 2020 m.) redkolegijos narė, „Baltų centro“ ir Lietuvos nacionalinio istorikų komiteto narė, 2018–2022 – Valstybės nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos prie LRS narė, LMT, Lituanistikos duomenų bazės ekspertė. Buvo ir yra kelių istorijos mokslinių projektų vadovė ir vykdytoja (finansuojamų Lietuvos ir Užsienio mokslo bei kultūros institucijų). Mokslinių žurnalų „Istorija“, Acta humanitarica academiae Saulensis, „Forschungen zur Baltischen Geschichte“ (iki 2020 m.) redkolegijos narė.

Tinklai: