asist. dr. Dovilė Troskovaitė - Istorijos fakultetas

Sidebar

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra

el. paštas:

Moksliniai interesai:
  • Lietuvos karaimų bendruomenės istorija, demografija, teisinės ir socialinės padėties raida;
  • Lenkijos ir Lietuvos nekrikščioniškų bendruomenių istorija XIX–XX a.;
  • sekuliarios nekrikščionių tapatybės formavimas XIX a. pab.–XX a. pirmoje pusėje;
  • nekrikščioniškų bendruomenių kultūra ir paveldas.

d.troskovaite

Biografija:

Dr. Dovilė Troskovaitė yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto asistentė. Jos tyrimų sritis apima daugiausia (bet neapsiriboja) Rytų Europos karaimų istoriją, jų santykius su žydais ir dominuojančia visuomene XVIII–XX a. Ji yra disertacijos „Lenkijos ir Lietuvos karaimų tapatybės formavimasis XIX–XX a.: tarp atsiskyrimo ir prisitaikymo“ (2014) bei daugybės straipsnių, konferencijų pranešimų šia tema autorė. Pastaraisiais metais ji buvo kelių tarptautinių akademinių projektų narė, vykdanti žydų istorijos, tapatybės (trans)formacijų ir nekrikščioniškų bendruomenių paveldo Rytų Europoje tyrimus. Šiuo metu vadovauja tyrimų projektui „Nekrikščioniškų bendruomenių tapatybių sankloda Lietuvoje XIX–XX a.".

Tinklai:

ORCID