G.KirkieneVilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra
tel. +370 (5) 268 72 88

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • LDK Kasdienybės istorija ir kulinarinis paveldas;
  • Lietuvos sociokultūrinė istorija;
  • Socialinė XV–XVIII a. LDK istorija;
  • LDK bažnytinės unijos problematika.
Biografija:

1985–1991 m.  studijavo Vilniaus universitete, Istorijos fakultete, įgyta istorijos specialybė. Baigusi studijas, 1991–1994 m. dirbo VU Istorijos fakultete Lietuvos Statutų ir Metrikos tyrimų grupėje mokslo darbuotoja.

Nuo 1994  iki 1999 m. – studijos doktorantūroje Vilniaus universitete.

2006 m. Apginta humanitarinių mokslų daktaro disertacija tema „LDK politinio elito galingieji: Chodkevičiai XV–XVI a.“, mokslinis laipsnis – humanitarinių mokslų daktarė. Nuo 2008 m. docentė. Nuo 1996 iki 2022 m. dalyvavo įvairiose mokslinėse tarptautinėse konferencijose Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje. Aktyviai dalyvauja Lietuvos ir jos  regioninių šalių ir  ypač  Ukrainos tarpusavio kultūrinių ryšių stiprinime: skaito pranešimus minėjimuose bei konferencijose, dalyvauja diskusijose, kultūriniuose ir religiniuose renginiuose, specialiose TV laidose, rengia mokslinius projektus.