I.VaisvilaiteVilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra
tel. +370 (5) 268 72 88

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • kultūros paveldas;
  • LDK ir Europos kultūra XVII–XVIII a.;
  • Europos ir Lietuvos kultūra XX a.;
  • Bažnyčios istorija XVII–XVIII a.
Biografija:

1984 m. apsigynė dailės istorijos daktaro (mokslų kandidato) disertaciją Valstybiniame Maskvos Universitete, 1978–1990 dėstė Dailės istoriją Lietuvos Dailės Akademijoje, 1985–1995 vadovavo Dailės istorijos skyriui Lietuvos Mokslų Akademijos Kultūros istorijos institute. Vadovavo daktaro disertacijoms. 1998 metais apsigynė Bažnyčios istorijos daktaro disertaciją Popiežiniame Grigaliaus Universitete. Nuo 1995 dėsto Vilniaus Universitete, nuo 1998 – VU istorijos fakultete. Buvo Valstybinės paveldosaugos komisijos narė (1998–2002, deleguota LR Prezidento), Lietuvos Nacionalinės UNESCO  komisijos narė ir LR delegatė prie UNESCO (2017–2020). Šiuo metu yra Nacionalinio LR transliuotojo (LRT) Tarybos vicepirmininkė, Thoman Mann Kultūros centro Kuratoriumo pirmininkė.