N.Babinskas 2023Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • Ikikapitalistiniai gamybos būdai;
  • Viduramžių Europos periferinių visuomenių lyginamoji istorijos sociologija;
  • Europos istoriniai mezoregionai;
  • Metodologinio nacionalizmo įveikos būdai istoriografijoje;
  • Visuotinės/pasaulio istorijos prieigos: nuo lyginamosios iki giliosios istorijos;
  • Ankstyvoji LDK tipologiniu požiūriu.
Biografija:

2010 m. Vilniaus universitete apsigynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją tema „Moldova XIV a. viduryje – XVI a. viduryje kaip socialinės struktūros tipologijos problema“. Nuo 2005 m. dirbo Vilniaus universitete, Istorijos fakultete, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedroje; nuo 2017 m. – asistentas. 2009 m. stažavosi Rumunijoje („Alexandru Ioan Cuza“ Jasų universitetas, Rumunų kultūros instituto stipendija), 2016 m. – podaktarinėje stažuotėje Švedijoje (Lundo universitetas; Švedijos instituto stipendija). Nuo 2022 m. docentas.

Tinklai:

ResearchGate