100 years CopyK. Alenius, S. Kaubrys. 100 years of Diplomatic Relations between Lithuania and Finland. Vaasa: Vaasa Graphics, 2022. 211 p.

1921m. spalio 14d tapo svarbiu Lietuvos ir Suomijos dvišalio bendradarbiavimo atskaitos tašku –užmegzti diplomatiniai santykiai. Minint jubiliejinę šių santykių sukaktį, Helsinkyje 2021m. spalio 12d. įvyko mokslinė konferencija, kurią inicijavo Oulu universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas. Pastarąsias organizacines intencijas taip pat parėmė Suomijos ambasada Vilniuje , Lietuvos ambasada Helsinkyje ir Donelaičio draugija. Perskaityti pranešimai nugulė į šį leidinį straipsnių pavidalu. Pastarųjų turinys aprėpė gana platų tematinį lauką, kurio purenimas ateityje, nelaukiant jubiliejinių paskatų, greičiausiai, sulauks savojo tęsinio.

Aptariamojo leidinio autoriai – K. Alenius, J.Paloposki, V.Bukaitė, A.Grodis, J.A.Antila, I.Talonen, D.Bukelevičiūtė, S.Kaubrys pateikė pavienių dvišalių santykių vertinimus, gilinosi į Lietuvos ir Suomijos ryšių raidos peripetijas. Atsigręžimas į aptariamąją problematiką buvo praturtintas naujomis įžvalgomis bei galimomis tolimesnių tyrimų projekcijomis.