kestutis kilinskasVilniaus universiteto Istorijos fakultetas
tel. +370 (5) 268 72 86

el. paštas

Moksliniai interesai:
  • civilinės ir karinės valdžios santykiai;
  • karo veiksmų ir diplomatijos sąveikos problema;
  • karo patirtis ir atmintis;
  • šiuolaikiniai kariniai konfliktai.
Biografija:

2018 m. Vilniaus universitete apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Civilinės ir karinės valdžios sąveika Lietuvoje 1918–1940 m.”, kurioje išnagrinėtas Lietuvos kariuomenės poveikis politiniam procesui tarpukario Lietuvoje. Remiantis disertacijos įdirbiu parengė ir nuo 2017 m. dėsto Karo ir visuomenės bei Šiuolaikinių karinių konfliktų istorinės analizės kursus Istorijos bakalauro ir magistro studijų studentams. 2019 m. pradėjo dėstyti moderniosios Lenkijos istorijos, o nuo 2022 m. Skandinavijos istorijos kursus VU Filologijos fakulteto studentams. Nuo 2018 m. dirba asistentu ir vyresniuoju mokslo darbuotoju Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose moksliniuose projektuose.  Stažavosi Varšuvos, Ilinojaus, Lankasterio universitetuose bei Herderio institute. 2022 m. tapo Kembridžo universiteto Baltijos geopolitikos tinklo nariu. Dalyvavo mokslinėse konferencijose, skaitė pranešimus ir atviras paskaitas JAV, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Izraelyje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Turkijoje.

Tinklai:

Research Gate