Sidebar

kestutis kilinskas2018 m. Vilniaus universitete apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją tema „Civilinės ir karinės valdžios sąveika Lietuvoje 1918–1940 m.“, kurioje išnagrinėtas Lietuvos kariuomenės poveikis politiniam procesui tarpukario Lietuvoje. Rengiant disertaciją stažavosi Varšuvos, Illinojaus bei Lankasterio universitetuose bei Lietuvos, Lenkijos ir JAV archyvuose. Remiantis disertacijos įdirbiu parengė ir jau keletą metų dėsto Karo ir visuomenės bei Šiuolaikinių karinių konfliktų analizės kursus Istorijos bakalauro ir magistro studijų studentams. 2019 m. kartu su fakulteto kolegomis parengė ir išleido monografiją skirtą valstybės vadovų apsaugai Lietuvoje, kurioje tyrinėjo svarbiausių Lietuvos valstybės asmenų apsaugą tarpukario Lietuvoje. Nuo 2020 m. kartu su kolegomis, pradėjo Lietuvos užsienio politikos Nepriklausomybės karų metu (1917–1920 m.) tyrimo projektą, kuriame sprendžia karo veiksmų ir diplomatijos sąveikos problemas. 2016–2020 m. dalyvavo konferencijose ir skaitė paskaitas bei pranešimus Estijoje, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Izraelyje, Rumunijoje ir Bulgarijoje.