Algimantas MerkeviciusŠiame leidinyje pristatomi pagrindiniai duomenys apie ankstyvojo metalų laikotarpio laidojimo paminklus, tyrinėtus ar atsitiktinai surastus Lietuvoje. Rengiant šį leidinį duomenys apie šiuos paminklus buvo renkami Lietuvos, Vokietijos ir Rusijos bibliotekose, archyvuose ir muziejuose. Projekto vykdymo metu (2013–2014 m.) surengta 10 žvalgomųjų archeologinių ekspedicijų, lokalizuoti 45 iš leidinyje aprašytų 50 paminklų. Tikslesnės kitų penkių objektų vietos dėl duomenų stokos nepavyko nustatyti.

Ekspedicijų metu objektai buvo nufotografuoti, GPS imtuvu nustatytos jų preliminarių centrų koordinatės, surinkta papildomų duomenų apie gamtinę aplinką, įrengimą. Lokalizuotų laidojimo paminklų vietos pažymėtos ortofotografijose, sudaryti jų papilitimo žemėlapiai.

Ši Istorijos fakulteto Archeologijos katedros vedėjo knyga parengta vykdant mokslinių tyrimų projektą „Ankstyvųjų baltų visuomenės tapatumo bruožai remiantis archeologijos paveldo tyrimais Lietuvoje (ARCHBALTAI)“, kurį parėmė Lietuvos mokslo taryba.

Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014, 196 p., iliustr., ISBN 798-609-459-454-0.