STRAIPSNIAI IR PRANEŠIMAI

• Edvardas Gudavičius. Sukilimas ar šiaip maištas?
  • Dominik Szulc. Mykolo Glinskio ir Jono Zaberezinskio konflikto genezė ir pradžia 1503 metais. Valdančiojo elito pokyčiai Lietuvoje XVI amžiaus pradžioje
  • Reda Griškaitė. Socialinė ir kultūrinė Vilniaus filomatų ir filaretų savirefleksija (pagal Imperatoriškojo Vilniaus universiteto  studentų tardymo bylų protokolus: 1823 m. rugpjūčio 1 d.–1824 m. balandžio 27 d.)
  • Aurelijus Gieda. Istorika prieškario Lietuvoje. Tyrimų situacija ir probleminiai klausimai
  • Sigita Černevičiūtė. Mirties bausmė Lietuvoje 1918–1940 metais: istoriografijos
  • ir šaltinių kritika
  • Dalia Bukelevičiūtė, Ingrida Jakubavičienė. „Mes norime namo į Reichą.“ Sudetų ir Klaipėdos krašto vokiečių problematikos analogijos Lietuvos ir Čekoslovakijos politikos ašyje XX amžiaus trečiame–ketvirtame dešimtmečiuose
  • Dalia Strimaitytė. Antrosios Lietuvos Respublikos geokultūrinės orientacijos: etnocentrinės kultūrinės diplomatijos atvejis

APŽVALGOS

• Ričardas Dediala, Vilius Kubekas. Ne knyga, o reiškinys. Manuel Rosa. Kolumb. Historia Nieznana

KNYGŲ LENTYNOJE

• Neringa Dambrauskaitė. Tarp kulinarijos ir istorijos. – Rec.: Rimvydas Laužikas. „Istorinė Lietuvos virtuvė: maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“. Vilnius, 2014. – 208 p.
  • Darius Staliūnas. Apie naują / seną Rusijos imperinės politikos apologetiką. – Rec.: Бендин А. Ю. Проблемы веротерпимости в Северо-Западном крае Российской империи (1863–1914 гг.). Минск: БГУ, 2010.
  • Aistė Petrauskienė. Partizano dienoraštis po 65 metų. – Rec.: Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai. Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestaciniai tekstai / Sudarytojai Klaudijus Driskius, Rūta Mozūraitė, Paulius V. Subačius. Vilnius: Tautos paveldo tyrimai, 2013.

MOKSLINIS GYVENIMAS

• Aurimas Švedas. Su kokiais iššūkiais susiduria dabartinė lietuvių istoriografija? Trečiojo Lietuvos istorikų suvažiavimo baigiamoji diskusija
  • Andrej Ryčkov. Konferencijos „Lietuvos Statutas ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoriškoji visuomenė“ apžvalga

APIE DISERTACIJŲ GYNIMĄ VILNIAUS UNIVERSITETO ISTORIJOS FAKULTETE

• Tomas Čelkis. Bajoriškas teismas bajoriškoje valstybėje: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausiasis tribunolas XVIII a. antroje pusėje (apie Adamo Stankevič daktaro disertaciją „Lietuvos Vyriausiojo Tribunolo veikla XVIII a. antroje pusėje: bajoriškosios teisės raiška“ ir jos gynimą)
  • Aurimas Švedas. Apie intelektualinį reiškinį ir reginį (apie Aurelijaus Giedos daktaro disertaciją „Istoriografija ir visuomenė: istorikos, istoriko profesijos ir istorinės kultūros aspektai Lietuvoje 1904–1940 m.“ ir jos gynimą)
  • Darius Žiemelis. Žemaitijos christianizacija europiniuose kontekstuose (apie Mangirdo Bumblausko daktaro disertaciją „Žemaitijos christianizacija ir pagonybės veiksnys XV–XVI a.“
  • ir jos gynimą)

IN MEMORIAM

• Sigitas Jegelevičius (1938–2014)

ankstesni leidinio tomai www.lis.vu.lt