Janas ir Januszas Bułhakai. Susprogdintas Žaliasis tiltas. 1944 m. (Šaltinis: „Vilnius 1944: Jano ir Janušo Bulhakų fotografijų archyvas“, sudarytoja M. Matulytė. Vilnius: Lietuvos dailės muziejus, 2009)  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/nezinoma-vilniaus-istorija-kaip-sovietai-zaliaji-tilta-sprogdino.d?id=67359564#ixzz3VV0WS2SaDaugelis žino, kad 1944 m. liepos pradžioje prie Vilniaus artėjant sovietams, atsitraukianti Vokietijos kariuomenė susprogdino strateginius miesto objektus – dujų fabriką, vandens pumpavimo stotį, elektrinę, keturis tiltus per Nerį. Jų tarpe buvo ir Žaliasis. Metalinių konstrukcijų tiltas, statytas XIX a. pab., susmuko į Neries vagą ir nebegalėjo būti naudojamas.
Vis dėlto mažai kas žino, kad 1944 metų rugpjūčio 28-osios naktį Žaliąjį tiltą vėl sudrebino sprogimas. Tilto prieigose išbyrėjo aplinkinių namų langai, suskilinėjo pastatų konstrukcijos, o silpnesni medinukai sprogimo apskritai neatlaikė. Panašūs, netikėti sprogimai tuoj po karo Vilniuje kartas nuo karto pasitaikydavę. Tačiau Šnipiškių sprogimas, panašu, buvęs vienas pirmųjų, miestą jau kontroliuojant Raudonajai armijai. Kas gi tądien nutiko?

Visą tekstą skaitykite www.delfi.lt