13340274 1138996139499235 2785297549296597168 oApie naują knygą „Pirmykščio žmogaus kailyje: Už ką esame skolingi akmens amžiaus žmogui?, skirtą jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja autorės, VU Istorijos fakulteto doktorantės Gabrielė Gudaitienė ir  Justina Kozakaitė

Knygos apie akmens amžių bendraautorės Gabrielės Gudaitienės teigimu, tokios edukacinės priemonės apie pirmykščių žmonių pasaulį reikia tiek jaunimui, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie leidinyje taip pat gali atrasti pamirštų ar naujų faktų.

„Nei mokykloje mes apie akmens amžių ką nors sužinome, nei namuose turime progų apie tai padiskutuoti. O tai sudaro turbūt nei daug, nei mažai – kokius 99 procentus mūsų istorijos“, – teigia G. Gudaitienė.

Anot leidinio bendraautorės Justinos Kozakaitės, norėta žmonėms priminti, kad akmens amžiuje susiformavo ne tik tam tikri daiktai, kaip kirvis ar peilis, tačiau ir žmogaus vertybių sistema.

„Akmens amžiaus žmogui esame skolingi už labai daug dalykų, tai, ką mes turime dabartiniame pasaulyje. <...> Ir iš tiesų tai ne tiek daiktai, kiek ir pats tarpusavio bendravimas, šeimos sąvokos atsiradimas, tos pačios vaikystės sąvokos susiformavimas“, – sako J. Kozakaitė.

Knygos „Pirmykščio žmogaus kailyje: Už ką esame skolingi akmens amžiaus žmogui?“ pritatymas (2016 06 01), Fotogalerija ©15min.lt