memorialines lenteles zymincios palaidota asmeni 72348466Gruodžio 13 d. (trečiadienis), 18 val. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų (Katedros a. 4) Didžiojoje renesansinėje menėje Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto METŲ PASKAITA "Mokslininkai bažnyčių kriptose: kunigaikščių Radvilų palaidojimų Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje tyrimai".

Pranešėjai: Martynas Jakulis, Justina Kozakaitė, Vytautė Lukšėnienė.

2016‒2017 m. vykdyti kompleksiniai kunigaikščių Radvilų laidojimo kriptos Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje tyrimai jau susilaukė žiniasklaidos ir visuomenės susidomėjimo. Per kelis amžius kriptoje susiformavo įspūdingas  giminės nekropolis, bendrame Europos kontekste išsiskiriantis dydžiu ir palaidojimų skaičiumi. Viešoje paskaitoje Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslininkai pristatys istorinių, antropologinių ir archeologinių tyrimų rezultatus. Ką tyrinėtojai pamatė atvėrę karstus? Kokia nekropolio reikšmė giminės istorijai? Ką kriptos tyrimai atskleidžia apie giminės narių gyvenimo būdą, sveikatą, mirtį ir materialinę kultūrą?

Daugiau informacijos: doc. Salvijus Kulevičius / tel. (8 5) 268 72 53 / el. p.

FB įvykis