vilniaus knygu muge 2018Vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 19-oji Vilniaus knygų mugė.

Kviečiame apsilankyti Vilniaus knygų mugėje ir susitikti su VU Istorijos fakulteto dėstytojais:

VASARIO 22 D., KETVIRTADIENIS

Forumas-LRT studija

Alfredo Bumblausko, Alfonso Eidinto, Antano Kulakausko, Mindaugo Tamošaičio knygos „Lietuvos istorija kiekvienam pristatymas. Dalyvauja autoriai, Algimantas Kasparavičius (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras). Filmuoja LRT. FB Įvykis

Konferencijų salė 5.1

Knygos „Būtovės slėpiniai. Lietuvos vartai į jūrą“ pristatymas. Dalyvauja Alfredas Bumblauskas, Eugenijus Saviščevas, Aurelijus Gieda, Aurimas Švedas (Alma littera).

Konferencijų salė 5.5

Dangiro Mačiulio knygos „Tautinė mokykla: žvilgsnis į tautininkų švietimo politiką“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Algis Povilas Kasperavičius, Albinas Kalvaitis, Artūras Svarauskas (LII).

Konferencijų salė 3.2

Arūno Bubnio knygos „Lietuvių policijos batalionai 1941–1945 m.“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Algirdas Jakubčionis, Algimantas Kasparavičius, Dainius Noreika (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras).

Konferencijų salė 5.2

100 vizijų Lietuvai. Dalyvauja Ernestas Parulskis, Tomas Vaiseta, Norbertas Černiauskas, Marija Drėmaitė (Lietuvos kultūros institutas). FB Įvykis

Konferencijų salė 5.2

Istorikai Lietuvoje: retro(per)spektyva ir problemos. Aurelijaus Giedos monografijos „Manifestuojanti Klėja. Istorikai ir istorika Lietuvoje 1883–1940 metais“ pristatymas. Dalyvauja Aurimas Švedas, Tamara Bairašauskaitė, Alfredas Bumblauskas, Brigita Speičytė (Vilniaus universitetas).

VASARIO 23 D., PENKTADIENIS

12.00 Konferencijų salė 5.2

Felixo Ackermanno knygos „Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Nerijus Šepetys, Rimvydas Petrauskas (Lapas, Goethe’s institutas). FB Įvykis

Konferencijų salė 5.5

Britų literatūra Lietuvoje: kas verčiama ir apie ką skaitome? Dalyvauja Artūras Vasiliauskas, Audrius Ožalas, Marius Burokas, Jūratė Čerškutė (Britų taryba).

Konferencijų salė 3.2

Kankinystė vakar, šiandien ir visada? Už ką, vardan ko? Dalyvauja Sigitas Tamkevičius, Nijolė Sadūnaitė, Arūnas Streikus, Paulius Subačius (labdaros ir paramos fondas „Bažnyčios kronika“).

Konferencijų salė 5.2

Irenos Veisaitės kalba „Atleisti ir kurti ateitį yra gyvųjų priedermė“ ir pokalbis su istoriku Aurimu Švedu. Dalyvauja Irena Veisaitė, Aurimas Švedas (Aukso žuvys).

Konferencijų salė 3.2

Luboš Švec knygos „Perestrojka, Baltijos respublikos ir Čekoslovakija 1988–1991“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Bohumil Mazánek, Ramūnas Bogdanas, Dalia Bukelevičiūtė (Margi raštai).

Konferencijų salė 5.2

Gedimino Kulikausko knygos „Lietuvio kodas“ pristatymas. Dalyvauja Justinas Žilinskas, Aurelijus Katkevičius, Jurgita Ludavičienė, Algirdas Jakubčionis (Tyto alba).

Rašytojų kampas

Evelinos Gužauskytės knygos „Kaip Kristupas Kolumbas įvardijo pasaulį. Derybų diskursas laivo žurnaluose (1492–1504)“ pristatymas. Dalyvauja autorė, Laima Kalėdienė, Kazimieras Garšva, Algis Povilas Kasperavičius (Homo liber).

Konferencijų salė 5.5

DiskusijaKunigaikščiai Olelkaičiai ir Lietuva“. Knygos „Kunigaikščiai Olelkaičiai-Sluckiai“ (aut. kolektyvas) pristatymas. Dalyvauja Sigitas Narbutas, Alfredas Bumblauskas, Genutė Kirkienė, Virginijus Strolia (LMA Vrublevskių biblioteka).

VASARIO 24 D., ŠEŠTADIENIS

Rašytojų kampas

Vytauto Toleikio knygos „Pasakojimai prabudus. Atsiminimai“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Tomas Vaiseta, Darius Kuolys, Edita Mildažytė (Naujasis Židinys-Aidai).

Konferencijų salė 5.5

Diskusija „Knygos – į valstybės gynybą?!“ Dalyvauja Mindaugas Nefas, Arvydas Anušauskas, Edmundas Jakilaitis, Norbertas Černiauskas (Lietuvos šaulių sąjunga).

Stende 3.17A

Bažnytinio paveldo muziejaus stende susitikimas su doc. dr. Liudu Jovaiša. FB Įvykis

Konferencijų salė 5.2

Rimvydo Petrausko knygos „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Politika ir visuomenė vėlyvaisiais Viduramžiais“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Zenonas Norkus, Nerijus Šepetys, Irena Vaišvilaitė (Naujasis Židinys-Aidai). FB Įvykis

Konferencijų salė 3.1

Mari-Liis Paaver ir Grigorijaus Potašenko knygos „Ikonų tapytojas XX amžiuje. Ivano Michailovo gyvenimas ir kūryba“ pristatymas. Dalyvauja autoriai, Nadežda Morozova, Jolanta Zabarskaitė, Tojana Račiūnaitė (Vilniaus universitetas). FB Įvykis

Konferencijų salė 3.1

Šventųjų užtariami – prieš šimtmečius ir šiandien. Dalyvauja Arnoldas Valkauskas, Liudas Jovaiša, Jonas Varaneckas, Sigutė Maslauskaitė (labdaros ir paramos fondas „Bažnyčios kronika“).

Konferencijų salė 5.2

Knygos „Optimizmo architektūra. Kauno fenomenas, 1918–1940 m.“ (sud. Marija Drėmaitė) pristatymas. Dalyvauja autorė, Julija Reklaitė, Vaidas Petrulis, Arūnas Gelūnas (Lapas). FB Įvykis

Forumas-LRT studija

Raimondos Ragauskienės knygos „Mirties nugalėti nepavyko: Biržų ir Dubingių kunigaikščių Radvilų biologinė istorija XV pab.–XVII a.“ pristatymas. Dalyvauja autorė, Genutė Kirkienė, Alfredas Bumblauskas, Vilma Gudienė (Lietuvos edukologijos universitetas). Filmuoja LRT.

Konferencijų salė 5.1

Arvydo Anušausko knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Aurimas Švedas, Bernardas Gailius (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Konferencijų salė 5.5

Bernardo Gailiaus knygos „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Nerijus Šepetys, Rita Miliūtė, Justinas Žilinskas (Naujasis Židinys-Aidai). FB Įvykis