Vilniaus piliu faunaGegužės 16 d. 17.30 val. Valdovų rūmų muziejuje kviečiame dalyvauti knygos „Vilniaus pilių fauna: nuo kepsnio iki draugo“ pristatyme.

Dalyvauja autoriai: dr. Povilas Blaževičius, dr. Neringa Dambrauskaite, dr. Giedrė Piličiauskienė, Saulius Rumbutis. Renginyje taip pat dalyvauja prof. dr. Albinas Kuncevičius, prof. dr. Rimvydas Laužikas bei Saulius Pilinkus.

Skaitytojas knygoje ras atsakymus į klausimus, kada Lietuvą pasiekė pirmieji kalakutai, triušiai ar karpiai, kokie šunys lydėjo valdovus medžioklėse, kaip keitėsi naminių gyvulių dydis ir kaina skirtingais istoriniais laikotarpiais, kodėl Lietuvoje gyvenusiais laukiniais arkliais nebuvo galima jodinėti, kas nutiko trims gyviems taurams, Lietuvos ir Lenkijos valdovo Jogailos siųstiems į Konstancą imperatoriui Zigmantui Liuksemburgiečiui, taip pat sužinos daugelį kitų mokslininkų bendruomenę ir plačiąją visuomenę turinčių sudominti istorijos detalių.

Šioje kolektyvinėje monografijoje siekiama geriau pažinti Vilniaus pilių gyventojų socialinę struktūrą ir reikšmingus kasdienybės dėmenis – tuometinę aplinką, higieninę situaciją, mitybos ypatumus, gyvulių auginimo specifiką, mėsos vartojimo įpročius, medžioklės reikšmę, medžiojamą fauną ir jos kelią iki pilies virtuvės stalo, o galiausiai – atliekų tvarkybą.

Renginys nemokamas. Būtina registracija: http://bit.ly/2V9FAKt

FB Įvykis