2021-01-22 15:05
2021-01-22 15:50

lrt klasikaLRT kartu su VU Istorijos fakultetu pristato laidų ciklą „Neabejojusi pašaukimu: Marijos Gimbutienės šimtmečiui“, siekiant supažindinti klausytojus su profesorės Marijos Gimbutienės gyvenimu, atskleisti jos charakterį bei darbus, kurių pasekoje ji tapo viena įtakingiausių archeologių pasaulyje. Tris penktadienius iš eilės per LRT KLASIKĄ skambės VU ir LII archeologų paskaitos apie mokslininkės įsimintiną gyvenimą bei pasiekimus. Sausio 22 d., penktadienį, 15.05 val. Lietuvos istorijos instituto mokslininkė dr. Agnė Čivilytė pradės šį ciklą, pasakodama apie profesorę iš arčiau paskaitoje „Niekada neabejojusi pašaukimu: Marijos Gimbutienės asmenybė ir idėjos“.

„Tikimės, jog šis ciklas klausytojams atskleis ir įprasmins prof. M. Gimbutienės mokslinės veiklos pasiekimus, aktualizuos ir leis naujai įvertinti jų įtaką šiandieninio mokslo raidai”, – teigia VU Istorijos fakulteto Archeologijos katedros vedėjas, prof. Albinas Kuncevičius.

Daugiau