2021-07-13 16:00

SomVorŠi paskaita yra Thomo Manno festivalio Žodžio programos dalis.

Renginio vieta: Thomo Manno memorialinis muziejus (Skruzdynės g. 17, Nida)

Moderatorius: Prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Vilniaus universitetas

Paskaita vyks vokiečių kalba su vertimu į lietuvių k.

Baltijos jūros regionas iki šiol yra svarbi kultūrinių mainų zona. Nuo neatmenamų laikų čia kartu gyveno įvairios kalbinės bendruomenės: germanai, slavai, baltai ir suomiai, kurie viduramžiais, o iš dalies tik naujaisiais laikais, tapo tautomis ir valstybėmis. Istorijos eigoje atskirų pakrantės šalių valstybinė priklausomybė dažnai keitėsi. Įvairios valstybės, pavyzdžiui, XVII amžiuje Švedija ilgesnį laiką valdė Baltijos jūrą ar bent jos pakrantės dalis. Tuo pat metu Baltijos jūros regione vyko intensyvūs mainai visais socialinio ir kultūrinio gyvenimo lygmenimis. Šiame pranešime bus nagrinėjamas literatūros vaidmuo kuriant Baltijos jūros regioną. Kaip ir kas kūrė ir suvokė Baltijos jūros regioną viduramžiais ir naujaisiais laikais? Kokie motyvai lėmė tokį suvokimo formavimąsi? Ši paskaita padės mums suprasti, kaip formuojasi kultūrinė ir komunikacinė erdvė.