2021-09-23 00:00

Gimbutienes konferencijos plakatas A32021 m. tarptautinei mokslininkų bendruomenei minint 100-ąsias prof. Marijos Gimbutienės (Gimbutas) gimimo metines, rugsėjo 23-24 d. Vilniuje vyks 11-oji tarptautinė „Jono Puzino skaitymų“ konferencija „ATGIMSTANTI SENOJI EUROPA“.

Tarptautinės mokslinės konferencijos įgyvendinimu yra siekiama ne tik įprasminti prof. M. Gimbutienės tyrimų indėlį civilizacijų istorijos tyrimuose, atskleisti mokslininkės darbų reikšmę mokslo raidai, tačiau taip pat pristatyti naujausius Europos kultūros istorijos tyrimus iš skirtingų mokslinių tyrimų perspektyvų.

Konferencijos programa

Konferencijos pranešimų santraukos

Konferencija vyks Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Senajame arsenale, Archeologijos ekspozicijos salėje, II aukštas. Adresas: Arsenalo g. 3, Vilnius.

Konferencija taip pat bus transliuojama internetu: https://renginiai.puslapiai.lt/thenewoldeurope

Konferencijos kalba - anglų.

Dalyvavimas nemokamas.

Atvyksiančiųjų dalyvauti Lietuvos nacionaliniame muziejuje, maloniai prašome registruotis el. paštu  iki rugsėjo 22 d.

Atvykus prašome pateikti galimybių pasą.

Konferencijos organizatoriai:

• Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
  • Lietuvos nacionalinis muziejus
  • Lietuvos mokslų akademija
  • Lietuvos archeologijos draugija

Finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutarties Nr. S-LIP-21-21

In 2021 to commemorate the 100th anniversary of the birth of Prof. Marija Gimbutienė (Gimbutas) the 11th International Conference THE NEW OLD EUROPE“ of “Readings of prof. Jonas Puzinas” will take place in Vilnius on September 23-24.

The International Scientific Conference aims to give the meaning to Prof. M. Gimbutienė's contribution to the research of the history of civilizations, to reveal the significance of the researcher's work for scientific development as well as to present the latest research on European cultural history from different perspectives.

Programme

Abstracts

The Conference will take place at The National Museum of Lithuania, The Old Arsenal, The Exhibition of Lithuanian Archaeology, Arsenalo str. 3, Vilnius, II floor.

Conference will be broadcasted online: https://renginiai.puslapiai.lt/thenewoldeurope

The conference will be held in English.

The conference is free of charge.

For visitors to participate in The National Museum of Lithuania, please register by e-mail until September 22.

__________________________________________________________________________________

The International Conference is organized by:

• Vilnius University Faculty of History
  • National Museum of Lithuania
  • Lithuanian Academy of Sciences
  • Society of Lithuanian Archaeology

This project has received funding from the Research Council of Lithuania (LMTLT), agreement No. S-LIP-21-21