2022-10-04 14:00

knyga2022 m. spalio 4 d. 14.00 val. kviečiame į prof. Leonido Timošenkos monografijos Rusėnų religinė kultūra Vilniuje. Epochos kontekstas. Centrai. Literatūra ir knygų leidyba (XVI–XVII a. pirmasis trečdalis) pristatymą. Pristatyme dalyvaus autorius Leonidas Timošenko, recenzentai Darius Baronas, Ina Kažuro ir Genutė Kirkienė. Renginį moderuos Alfredas Bumblauskas.

Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.), Дрогобич: Коло, 2020.

Tai apskritai pirma Vilniaus miesto istorijai skirta mokslinė monografija, parašyta ukrainiečių mokslininko. 2021 m. ji buvo apdovanota Tarptautinės Ivano Franko premijos aukso medaliu. Monografijoje, pasitelkiant gausiais šaltiniais ir moderniais tyrimo metodais, pristatoma Vilniaus rusėnų stačiatikių ir unitų istorija. Pagrindinė tyrimo ašis – XVI a. ir XVII a. pirmajame trečdalyje sukurta rusėnų spausdinta literatūra ir miesto knygos. Autorius apie knygą...
Renginys vyks Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, Vilnius).
Renginys vyks lietuvių ir ukrainiečių kalbomis (su vertimu).
Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: Salvijus Kulevičius, +370 614 74265,