2023-03-09 10:00

M.WyssKovo 9 d. 10.00 val. VU Istorijos fakultete 332 aud. Lankasterio universiteto karo ir diplomatijos tyrimų centro vadovas prof. Marco Wyss skaitys paskaitą „Pokolonialinis saugumas: Didžiosios Britanijos, Prancūzijos interesai bei jų realizacija Vakarų Afrikoje Šaltojo karo metais“.

Paskaitoje, ką tik pasirodžiusios monografijos „Post Colonial security: Britain, France and West Africa's Cold War“ pagrindu bus kalbama apie Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos vaidmenį perduodant valdžią ir saugumo funkcijas Nigerijoje ir Dramblio Kaulo Krante 1958–1966 m. Nagrinėjama Londono ir Paryžiaus politinių interesų, vietinių elitų, politinių ir socialinių veikėjų bei naujai įsikūrusių institucijų varžymosi dinamika reaguojant į Šaltojo karo keliamus iššūkius.

Kviečiame dalyvauti.