2023-10-05 18:00

384682355 701595551988352 7970614283260455790 nLietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu kviečia vėl sugrįžti į auditorijas ir pratęsti neakivaizdines istorijos studijas. Trejus pastaruosius metus išimtinai Vilniaus miesto istorijai skirtas paskaitų ciklas šiais metais aprėps gerokai platesnį temų spektrą – bus skiriama dėmesio ir žmogaus santykiui su jį supančia aplinka.

Idėja, kad įkvėptas ar kitais būdais įsisavintas užterštas oras gali sukelti ligas, ne vieną amžių buvo įleidusi tvirtas šaknis žmonių mąstysenoje. XVIII amžiaus mokslininkų atradimai keitė požiūrį į aplinką ir šiame kontekste radosi ypatingas jautrumas nuo miesto kasdienybės neatsiejamiems kvapams, o žmogaus nosis tapo vienu iš svarbiausių diagnostinių instrumentų.

Kviečiame sužinoti daugiau 2023 m. spalio 5 d. doc. Martyno Jakulio paskaitoje „Užkrėstas ir žmonių sveikatai žalingas oras“: nešvara, ligos ir sanitarija Vilniuje XVIII a. antrojoje pusėje“.

Paskaita vyks 2023 m. spalio 5 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo renginių salė, Arsenalo g. 3

Paskaita bus tiesiogiai transliuojama portale 15min, Lietuvos nacionalinio muziejaus „Youtube“ paskyroje.