2024-02-29 10:00
2024-02-29 19:00

Architekturos konfeNė kiek neperdedant galima teigti, kad pastaraisiais metais visuomenės susidomėjimas architektūra, architektūros istorija siekia neregėtas aukštumas: į viešas paskaitas sunkiai telpa visi norintys, atviros architektūros savaitgaliai kasmet muša lankomumo rekordus, o dažnas bent kiek kultūriniu gyvenimu besidomintis žmogus veikiausiai bus skaitęs nors vieną kitą naujesnę Lietuvoje išleistą architektūrai skirtą knygą. Svarbiausių architektūros teorijos veikalų vertimų, Lietuvos architektūros tyrimų gausa neatsiejama nuo vis augančio šių temų populiarumo: nauji tyrimai veda į naujas diskusijas, ieškojimus, taip pat į tolesnius tyrimus. Svarbu, kad į diskusijų lauką įsitraukia ir vis daugiau jaunų balsų: architektūros istorija vis dažniau tampa ir studentų mokslinių darbų objektu.

Įdomu, kuo domisi dabartiniai studentai, užsiimantys architektūros istorijos tyrimais? Ar galime įžvelgti tam tikras tyrimų tendencijas? Kokios yra ateities tyrimų perspektyvos? Vedama šių klausimų, VU studentų istorikų korporacija „Tilia“ rengia studentų konferenciją ir uždaromąją diskusiją.

PROGRAMA VU Istorijos fakultetas, Universiteto g. 7, 211 aud. Vasaraio 29 d.

10.00-10.10 Konferencijos atidarymas

10.10-10.40 Kostas Biliūnas, LDK vėlyvojo baroko bažnyčių architektūra gamtinėje aplinkoje (Vilniaus Gedimino technikos universitetas)

10.40-11.10 Nerijus Babrauskas, Alytaus eksperimentinio namų statybos kombinato produkcija: surenkamieji skydiniai namai (Vilniaus dailės akademija)

11.10-11.40 Ineta Šuopytė, Buvusių kolūkių visuomeniniai centrai: rūmų griaučiai, dalybos ir bandymai išsaugoti integralumą (Vilniaus universitetas)

11.40-12.10 Algimantas Grigas, Kas gali būti laikoma architektūros kritika sovietmečio Lietuvoje: tyrimo lauko problematika (Kauno technologijos universitetas)

12.10-13.00 Pietų pertrauka

13.00-13.30 Sabina Amirtay, Grey in colors. Comparison between buildings and people life cycles on example of Sporto rumai and grandmother stories (Vilniaus dailės akademija, pranešimas anglų k.)

13.30-14.00 Greta Babarskaitė, Miestovaizdis kaip tekstas: Vilniaus Menininkų namų erdvės semiotika (Vilniaus universitetas)

14.00-14.30 Danielius Jurčiukonis, Architektūros geografija: samprata ir tyrimai (École d'Urbanisme de Paris, pranešimas skaitomas nuotoliu)

14.30-15.00 Kavos pertrauka

15.00-15.30 Eglė Januškienė, Vaikų galimybės suvokti kraštovaizdį ir sukurti ryšį su gamtine aplinka iš istorinės perspektyvos: Kauno miesto atvejis (Kauno technologijos universitetas, pranešimas skaitomas nuotoliu)

15.30-16.30 Paveldo institutas, Įvykis „Dūla“: mokslofikcinis erdvės tyrimas (45 min.)

17.30-19.00 Diskusija „Architectural (history) research in the 21st century: progress, trends, perspectives“. Dalyvauja Federica Deo, (architektūros istorikė, Parmos universitetas), Marija Drėmaitė (architektūros istorikė, Vilniaus universiteto profesorė), Vita Soltonaitė-Puslienė (architektė, Pastatai kalba iniciatorė), Vaidas Petrulis (architektūros istorikas, Kauno technologijos universiteto docentas). Moderuoja Nojus Kiznis (Vilniaus universitetas). Diskusija vyks anglų k.

Kilus klausimams dėl detalesnės informacijos rašykite el. paštu

Renginio rėmėjai: Kmyninė, LAPAS, RARA, Vilniaus dailės akademijos leidykla, VU Istorijos fakultetas