Sidebar

Ši paroda – tai bandymas per vieno šalies kampelio istoriją pažinti ne tik visos Lietuvos, bet ir Europos valstybių praeitį.

Totalitarinių režimų priespauda tapo bendru XX a. senojo žemyno skauduliu. Apmąstant šią temą, nuolat kyla klausimų, kodėl esama tam tikros atskirties tarp žemyno Rytų ir Vakarų, kodėl totalitarinė sovietinė priespauda dar nėra mūsų pačių ir kolegų Vakaruose tinkamai įvertinta?
Į šiuos klausimus ir mėgina atsakyti uteniškiai, naudodamiesi savo muziejaus fonduose sukaupta medžiaga. Paroda parengta istorinių kontrastų principu, ją sudaro 5 dalys, atskleidžiančios pagrindinius Utenos krašto ir Lietuvos įvykius 1940–1965 m., kartkartėmis juos palyginant su gyvenimu už geležinės uždangos. Parodos dalys pasakoja ir gretina totalitarinių režimų patirtis šiomis temomis:

  • Padalinimas, lėmęs karą/ karas, sutriuškinęs blogį
  • Prievartinis karas/ karas už laisvę
  • Naujoji baudžiava/ socialiai atsakinga Europa
  • Naujoji vergija/ žmogaus teisių Europa
  • Vienui vieni/ bendrai kartu.


Paroda parengta lietuvių ir anglų kalbomis. Ją sudaro 9 skydai. Parodos skydai sudėti į drabužių maišus ir supakuoti į 2 kelioninius lagaminus, kurie eksponuojami kartu su paroda. Paroda kabinama ekspozicinėje erdvėje taip, kad būtų galima apžiūrėti skydus iš abiejų pusių.

Istorijos fakultetas, II aukštas, holas prie 211 auditorijos. Rugsėjo 8 - 22 d.

Vienas iš parodos autorių VU IF Nausjosios istorijos katedros lekt. Norbertas Černiauskas.

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos