nikita2015 m. vasario 18 d., trečiadienį, 17 val., 211 auditorijoje vyks baigiamasis C o l l o q u i u m  V i l n e n s e renginys.

Paskaitą „Chruščiovas ir smurto pabaiga“ (Khrushchev and the End of Violence) skaitys žymus Vokietijos istorikas Jörg Baberowski - Berlyno Humboldto universiteto profesorius, pripažinimą pelnęs monografijomis, skirtomis prievartos reiškiniams Sovietų epochoje, tarp jų „Sudeginta žemė. Stalino prievartos valdžia“ (Verbrannte Erde. Stalins Herrschaft der Gewalt). Paskaita vyks anglų kalba.

Stalinizmas baigėsi su Stalino mirtimi. Destalinizacija būtų neįmanoma be Nikitos Chruščiovo, kuris turėjo tikslą tai įgyvendinti ir norėjo išsilaisvinti iš savo paties praeities naštos. Chruščiovas ne tik sustabdė masinį smurtą ir nutraukė despotišką valdymą Sovietų Sąjungoje, bet kartu apie visa tai kalbėjo nuoširdžiai ir ryžtingai. Tai buvo rizikinga, kadangi niekas politbiure negalėjo numatyti, kaip visuomenė gali reaguoti į Stalino nusikaltimų atskleidimą. Nepaisant to, Chruščiovas darė tai, ką manė turint būti padaryta, neieškodamas kito pasirinkimo. Jis nutraukė teroro siautėjimą, užtikrino pasitikėjimą kasdieniniuose santykiuose tarp partijos narių, vadovų ir klientų. Chruščiovas stabilizavo politinį valdymą ir normalizavo kasdienį eilinių žmonių gyvenimą. Dėl to destalinizacija buvo viena svarbiausių XX a. reformų.

Renginį organizuoja:
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Europos humanitarinio universiteto Vokietijos studijų centras.

Renginį remia:
Renginį remia Deutscher Akademischer Austausch Dienst (DAAD).

Renginio akimirkos