Vilnius 1850 SmallLietuvos Nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir š. m. vasario 19 d. 17 val. kviečia į
prof. hum. m. habil. dr. Tamaros Bairašauskaitės paskaitą
„Vilniaus gyventojai XIX a. I pusėje“
(muziejaus salėje, Arsenalo g. 3).

XIX amžiaus Vilnius priklausė Rusijos imperijai. Iki šiol nėra žinoma, kiek tuo metu mieste buvo gyventojų. Jų surašymų-revizijų duomenys neišsamūs. Surašymai rodo XVIII a. pab. Vilniuje, įskaitant priemiesčius, gyvenus apie 25 tūkst. vyrų ir moterų, XIX a. viduryje – apie 60 tūkst. Miesto gyventojų socialinė, etninė ir konfesinė sudėtis buvo labai marga, yra tyrinėta ir aprašyta. Mažiau kreiptas dėmesys į gyventojų sudėties kitimą, kurį lėmė imperinio laikotarpio realijos.

Kultūros istorijos vakare prof. hum. m. habil. dr. Tamara Bairašauskaitė kalbės apie tai, kuo miesto gyventojai skyrėsi nuo miestiečių, kas buvo „netikrieji“ miestiečiai, kaip ankstyvojo imperinio laikotarpio Vilniuje susidarė piliečių ir garbės piliečių sluoksnis, kokia buvo miesto bendruomenių paskirtis.

Iliustracija: Dominikonų gatvė ir Bajorų institutas. Chromolitografija, 1850. LNM „Vilnius Jono Kazimiero Vilčinskio leidiniuose“, Vilnius, 2001, p. 13. IMik 2066

Daugiau informacijos – Edita Povilaitytė (tel. (8 5) 240 5067; el. p. )