antropo konf2015 m. gegužės 1–2 dienomis vyks II–oji tarptautinė antropologų konferencija Human-environment relations: memories, narratives and practices in Siberia and China.

Renginio vieta: VU Istorijos fakulteto 211 aud. (2 aukštas, įėjimas per kiemelį).

Konferencijoje dalyvaus apie 20 Rusijos, Prancūzijos, Kinijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos ir Lietuvos antropologų, etnologų, lingvistų ir archeologų aktyviai atliekančių etnografinius lauko tyrimus tarp Sibire ir Kinijoje gyvenančių elnių augintojų ir medžiotojų bendruomenių. Pagrindinis konferencijos tikslas yra pateikti tungusų kalbinei grupei (evenkų ir evenų) priklausančių bendruomenių santykių su aplinka etnografinę iliustraciją, kuri apima etninių mažumų subsitencinės veiklos praktikas, kraštovaizdžio suvokimą, žmonių ir gyvūnų santykius bei šių bendruomenių adaptacijas prie kintančios socio-ekonominės ir gamtinės aplinkos. Vienas iš ryškiausių šių metų konferencijos temų yra tungusų šamanistinių praktikų studijos. Konferencijos pagrindinis rėmėjas- Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas. Konferencija vyks anglų ir rusų kalbomis.

Konferencijos programa