Population Displacement in Lithuania and Europe: From World War One to World War Two

Tarptautinė mokslinė konferencija / International Conference

GDPKPL konferencija 2015 05 28 29

Vilnius
2015 m. gegužės 28 - 29 d.
Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas
211 aud. (Universiteto g. 7)

►Konferencijos programa / Program◄

Konferencijos tikslas – apžvelgti ir paanalizuoti priverstinius įvairių tautybių gyventojų iškeldinimus, kurie vyko Lietuvos teritorijoje bei kitose Europos šalyse nuo Pirmojo pasaulinio karo iki stalinizmo epochos pabaigos. Lietuvos ir užsienio mokslininkai pristatys Visuotinės dotacijos projekto „Gyventojų dislokacija ir jos politinis bei kultūrinis palikimas XX a. Lietuvoje“ (Nr. VP1-3.1-ŠMM-07-K-03-014 ) tyrimų rezultatus, aptars abiejų pasaulinių karų įtaką gyventojų migracijos, valstybės raidos ir tautinių tapatybių formavimosi procesams Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Prancūzijoje. Konferenciją sudarys trys teminės sesijos: 1) Pirmojo pasaulinio karo pabėgėlių istorija; 2) Tarpukario Lietuvos sienų raidos įtaka gyventojų judėjimui; ir 3) Antrojo pasaulinio karo priverstiniai iškeldinimai ir jų pasekmės. Vienas iš konferencijos uždavinių – aptarti ilgalaikes priverstinio populiacijų iškeldinimo praktikas skirtingų tipų valstybėse: imperijoje, demokratinėje respublikoje, autoritarinėje tautinėje valstybėje ir totalitariniuose režimuose.

Konferencijos darbinė kalba - anglų