sviezienaPaskaitų ciklas ŠVIEŽIA ISTORIJA
2015 m. rugsėjo 12 d., šeštadienis, 16.00–17.00 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

Gabių jaunųjų Lietuvos istorikų, tyrinėjančių įdomius ir netikėtus Lietuvos istorijos pjūvius, paskaitų ciklą ŠVIEŽIA ISTORIJA pradeda Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė! Milda Jus kviečia susipažinti su SILVA RERUM tradicija tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kilmingųjų.

SILVA RERUM („dalykų miškas“) – tai XVI–XVIII a. Lietuvos bajorų užrašų knygos, kuriose buvo saugoma daug įvairios informacijos, galinčios papasakoti apie jas rašiusius asmenis – eilėraščiai, korespondencija, politika, geografija etc. Visa tai gali suteikti daug žinių apie pačias užrašų knygeles, tačiaus bus žvelgiama ne tiek į „sausus“ SILVA RERUM duomenis, kiek į XVI–XVIII a. Lietuvos bajorų pomėgius, asmeninius interesus, humoro jausmą. O galbūt galima ką nors pritaikyti ir šiandien?

Renginys nemokamas.
Lauksime Jūsų!