sviezienaPaskaitų ciklas ŠVIEŽIA ISTORIJA
2015 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis, 16.00–17.00 val.
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

Paskaitų ciklą ŠVIEŽIA ISTORIJA tęsia Valdovų rūmų muziejaus Kultūros ir dailės istorijos grupės administratorius-vyresnysis muziejininkas Eimantas Gudas!

XIII–XVIII a. Lietuvos valdovai aktyviai rūpinosi savo šeimų vedybiniais dinastiniais ryšiais, kurie juos sujungė su daugeliu Europos valdančiųjų giminių. Paskaitoje bus kalbama apie tai, kokią vedybinę politiką taikė Lietuvos valdovai, kur daugiausia ieškojo vedybinių partnerių sau bei savo vaikams, broliams, seserims.
Lietuvos valdovai daugiau negu dešimtį kartų tuokėsi su Riurikaičiais, Habsburgais, Piastais, tad kai kurių giminių genealoginiai medžiai taip susipynė šakomis, jog jų bendras vaizdas darosi panašus į neišnarpliojamą mazgą.

Renginys nemokamas.
Laukiame Jūsų!