04 CDM Ta 5488 1019x6802015 m. balandžio 29–30 d. Kaune, Maironio universitetinėje gimnazijoje (Gimnazijos g. 3), vyks Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumas „Kaip atrasti Vasario 16-osios Respubliką mokykloje?“.

Pranešimus balandžio 30 d. skaitys ir VU Istorijos fakulteto mokslininkai:

• Dr. Aurelijus Gieda, Lituanistikos Triumviratas: K. Būgos, K. Jurgelionio ir A. Voldemaro keliai modernėjančioje Lietuvoje;
  • Doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė, K. Griniaus indėlis į valstybingumo stiprinimą

Forumo tikslas – aktualizuoti Lietuvos Respublikos (1918–1940) palikimą, idėjų gyvybingumą ir tęstinumą, aptarti, ką ir kaip pasakojame apie Vasario 16-osios Respubliką mokykloje, pasidalyti naujausiais istorijos, literatūros, kultūros istorijos tyrimais ir įžvalgomis, telkti akademinę ir mokytojų bendruomenę.

Daugiau informacijos žr. čia.