2693 32aaVU bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3.) iki gegužės 3 d. veiks Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, kultūros antropologo Donato Brandišausko fotografijų paroda „Elnių žmonės – Sibiro Oročėnai“.

Šios parodos nuotraukos darytos 17 mėnesių (2004–2005 metais) autoriui gyvenant bei klajojant su oročėnų elnių augintojų ir medžiotojų tautele Rytų Sibire (Užbaikalėje: Šiaurės Buriatijoje bei Čitos krašte). Tuo metu Aberdyno universiteto (Škotija) socialinės antropologijos doktorantas D. Brandišauskas rinko etnografinę medžiagą savo disertacijai, stebėdamas oročėnų gyvenimą, dalyvaudamas jų kasdieninėje veikloje bei užrašydamas jų pasakojimus. Naudodamas mechaninę Nikon FM fotokamerą autorius fiksavo sezoninį oročėnų gyvenimą tolimuose kaimuose bei taigos stovyklavietėse, medžioklę, elnių ganymą, amatus, buitį, ritualines praktikas, architektūrą bei medžiotojų ir elnių ganytojų portretus.

Daugiau apie parodą žr. čia.