gnc40Birželio 6 d., pirmadienį, 11 val. Lietuvos Respublikos Seime, Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai, 220 kab.) vyks parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugijos organizuojama diskusija „Klausimai ir atsakymai po 75 metų: žydų genocido vykdytojų skaičiai“.

Prieš 75 metus Lietuva tapo brutaliausio žydų genocido poligonu, o jos gyventojai – aukomis ir liudininkais. Ir budeliais. Kas ir kokiu būdu dalyvavo 1941 m. vasarą žydų žudynėse yra daug parašyta, tačiau iki šiol buvo vengiama skelbti apibendrinančius šio genocido vykdytojų skaičius. Tai nekeičia šių įvykių esmės, tačiau leidžia kalbėti apie nusikaltimų vykdytojų vietą ir paliktą šleifą mūsų šalyje.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“

Diskusijos foto galerija ©15min.lt