Sidebar

Diskusija AulojeGruodžio 9 d.,  16:30 val. Vilniaus universiteto Mažojoje auloje vyks vieša diskusija "Arabų žiema ir jos šaltis Europoje: civilizacijos sloga ar rimta liga?". Renginyje dalyvaus Egipto žurnalistė Rem Magued (Reem Magued), kuri šioje šalyje vykusios revoliucijos metu buvo viena iš pagrindinių tos revoliucijos televizijos veidų. Su ja diskutuos vienas įtakingiausių Lietuvos istorikų, kultūros ir civilizacijos teoretikų, VU Istorijos fakulteto prof. Alfredas Bumblauskas.

Kokia dabar padėtis svarbiausiose arabų pasaulio valstybėse, kuriose dar visai neseniai buvo kilusi revoliucijų banga, skambiai pavadinta „Arabų pavasariu?“. Kokiu keliu gali toliau eiti ir tos valstybės, ir visas regionas, kur vėl siautėja diktatūros, radikalizmo revanšas bei karo liepsna? Kaip tai veikia ir veiks Senąjį žemyną – ne tik tas senąsias ir didžiąsias jo šalis, į kurias plūsta pagrindiniai pabėgėlių srautai, bet ir vadinamąsias naująsias, posovietines ir pototalitarines demokratijas? Kiek pagrįstos yra kalbos ne tik apie arabiško bei islamo pasaulio civilizacijos, bet ir apie Vakarų krikščioniškosios civilizacijos bei liberaliosios demokratijos krizę? Kaip vertinti kalbas apie šių dviejų civilizacijų karą? Šios bei kitos su jomis susijusios temos ir bus nagrinėjamos diskusijoje.

Diskusiją moderuos žurnalistas Vytautas Bruveris. 

Kalba: Anglų ir lietuvių su vertimu į abi kalbas. 

Diskusija yra projekto „Carte Blanche. Kairas Vilniuje القاهرة في فيلنيوس“ renginys.

Diskusiją rengia Goethe’s institutas kartu su VU Istorijos fakultetu ir VU Istorijos fakulteto alumni draugija.

Renginio įvykis FB 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos