m.daubaras ekpedArcheologiniai tyrimai bus vykdomi 2015 m. vasarą, Gyvakarų k., Alizavos sen., Kupiškio r. sav.
Gyvakaruose esančiame žvyro karjere 2000 m. buvo aptiktas vėlyvuoju neolitu datuojamas kapas su įkapėmis (daugiau informacijos: Archaeologia Baltica, 6, p. 8–22), tačiau kapo radimo aplinkybės bei po jų sekusių archeologinių tyrimų rezultatai kelia nemažai klausimų apie šios, kairiajame Žvikės upelio krante esančios, žvyringos kalvos pilną ištirtumą.
2015 m. tyrimų metu bus tiriamas likęs nesuardytas žvyryno plotas, kuriame yra didelė tikimybė surasti nesuardytų akmens amžiaus palaidojimų.
Dalyvauti tyrimuose kviečiami archeologijos bakalauro bei magistro studijų studentai. Dalyvavimas gali būti užskaitytas kaip privalomoji praktika.
Dėl papildomos informacijos kreiptis adresu