balandiskis 2015Lietuvos laisvės kovos įamžintojų Sąjūdis ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, bendradarbiaudami su Radviliškio rajono savivaldybe, Grinkiškio seniūnija ir Pašušvio pagrindine mokykla, š. m. rugpjūčio 16–23 dienomis aukštųjų mokyklų studentus kviečia į vasaros seminarą-stovyklą, skirtą laisvės kovų tyrimams, paveldo puoselėjimui ir sklaidai.

Ketvirtus metus iš eilės stovykla rengiama ypatingoje vietoje – restauravimo laukiančioje Elžbietos ir Stanislovo Sajų sodyboje Balandiškyje (Grinkiškio sen., Radviliškio r.), kuri mena Lietuvos partizanus, jų rėmėjus ir ryšininkus. Tačiau šių metų, kaip ir praėjusiųjų, stovyklos erdvė plytės už sodybos ribų, žvalgysime apylinkes: miškuose ieškosime likusių bunkerių ir mūšio vietų, registruosime partizanų ryšininkų ir rėmėjų sodybas, fiksuosime istorinį paveldą, kalbinsime senolius.
Stovyklos dalyviai atliks kompleksinius paveldo tyrimus, įgis teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, nagrinės šiuolaikinius paveldo puoselėjimo ir sklaidos pavyzdžius, rengs Laisvės kovų kraštovaizdžio žemėlapį.
Dalyviai bus apgyvendinti netoli nuo Sajų sodybos esančioje Pašušvio pagrindinėje mokykloje, nemokamai maitinami. Paskaitos ir užsiėmimai vyks Pašušvio kultūros namuose, tyrimai – Balandiškyje, aplinkiniuose miškuose ir kaimuose.
Stovyklos dalyvių skaičius yra ribotas, todėl visus norinčius prašome iki š. m. birželio 21 d. glaustą savo gyvenimo aprašymą (CV) atsiųsti elektroninio pašto adresu arba

►PROGRAMA◄

find us