URMUžsienio reikalų ministerija kviečia studentus atlikti praktiką Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamente. Užsienio lietuvių departamentas yra atsakingas už Lietuvos Respublikos Vyriausybės užsienio politikos formavimą ir įgyvendinimą ryšių su užsienio lietuviais srityje. Departamentą sudaro du skyriai: Globalios Lietuvos skyrius ir Ryšių su bendruomenėmis ir informavimo skyrius.

Maloniai informuojame, kad praktiką Užsienio reikalų ministerijoje gali atlikti aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, taip pat magistrantūros studentai. Praktikos metu studentai neįdarbinami.

Reikalavimai kandidatams atlikti praktiką URM Užsienio lietuvių departamente:

• Puikus lietuvių kalbos mokėjimas;
  • Labai geros anglų kalbos žinios (privalumas – kitų užsienio kalbų mokėjimas);
  • Puikūs darbo su MS Office programiniu paketu įgūdžiai (Word, Excel, Power Point);
  • Geri analitiniai gebėjimai;
  • Atsakingumas, kruopštumas, komunikabilumas;
  • Domėjimasis užsienio politikos formavimu ir įgyvendinimu ryšių su užsienio lietuviais srityje.

Pirmenybė teikiama ilgesnį laiko tarpą praktiką galintiems atlikti studentams.

Atrinkti kandidatai turės užpildyti Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, bei gauti URM Saugos kontrolės skyriaus pritarimą praktikos atlikimui ministerijoje. Kandidatų patikra gali trukti iki 2 mėn.

Laisvos formos prašymus elektroniniu paštu, pridedant Europass gyvenimo aprašymą (lietuvių kalba) bei nurodant, kodėl norima atlikti praktiką URM Užsienio lietuvių departamente, pageidaujamą praktikos atlikimo laiką, aukštosios mokyklos pavadinimą, studijų programą ir kursą, studentus kviečiame siųsti URM Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotojai Linai Žukauskaitei el.p. adresu .

Atkreipiame dėmesį, kad praktikos vietų skaičius departamente yra ribotas. Kviečiame prašymus teikti kuo skubiau.