vu mokslo zidinysElektroniniai  ištekliai

Prenumeruojami el. ištekliai prieinami visiems VU bendruomenės nariams naudojantis VU VPN paslauga. Paiešką visuose ištekliuose galite atlikti virtualioje bibliotekoje.

1. Duomenų bazės (DB). 92 DB, kuriose viso 513 340 pavadinimų el. dokumentų:
  • 33 695 pavadinimų el. žurnalai
  • 435 321 pavadinimo el. knygos
  • 44 324 pavadinimų kiti objektai (nepilno teksto dokumentai, vaizdo įrašai, patentai ir kt.)
  1. knygų trumpalaikio skolinimo paslauga. Ebook Central el. knygų skolinimo ir nuolatinės prieigos įsigijimo paslauga. Galima rinktis iš virš 1 mln. aktualių mokslo leidyklų leidinių. Lanksti ir greita paslauga: skolintis terminui nuo 1 d. iki 4 sav. arba įsigyti neribotai prieigai. Atlikti paiešką visoje duomenų bazėje galima čia.
  2. DB tiekėjų pandemijos metu laikinai atveriamos Karantino laikotarpiu daugybė mokslo ir studijų išteklių leidėjų ir duomenų bazių tiekėjų nemokamai papildomai atveria dalį savo kolekcijų. Ši informacija nuolat atnaujinama, pildoma bibliotekos svetainėje. Konkrečiam padaliniui aktualia informacija dalijasi dalyko bibliotekininkai.
  3. Testuojamos DB. Šiuo laikotarpiu taip pat plečiame bibliotekos testuojamų DB sąrašą. Visas šiuo metu testuojamas DB rasite čia.

Spausdinti dokumentai

Laikydamiesi karantino sąlygų, siekiant apsaugoti visų bendruomenės narių sveikatą, spausdintus dokumentus galime teikti labai ribotai:

1. Skaitmeninimas. Gali būti skenuojami nedidelės apimties (iki 50 psl.) dokumentai, rankraščiai, knygų ar straipsnių dalys, reikalingos studentų baigiamųjų darbų rengimui ar dėstytojų nuotolinio mokymo procesui užtikrinti. Paslauga teikiama tik VU dėstytojams arba baigiamųjų kursų studentams. Šaltinių sąrašą studentas suderina su baigiamojo darbo vadovu ir pateikia dalyko bibliotekininkui su tikslia informacija – leidinys, reikalinga dalis puslapiais.
  2. Bekontaktis skolinimas. Gali būti skolinamos monografijos, kita mokslinė, mokomoji literatūra, būtina dėstymui ar baigiamojo darbo rengimui, kurios skaitmeninimas yra negalimas dėl teisinio reglamentavimo ar apimties. Poreikius bekontakčiam knygų skolinimui gali pateikti tik baigiamųjų kursų studentai ar dėstytojai. Knygų sąrašas suderinamas su baigiamojo darbo vadovu. Vienam vartotojui vienu skolinimu gali būti paskolinta ne daugiau 5 pavadinimų spaudinių. Svarbu: dokumentai iš Retų spaudinių skyriaus ar Rankraščių skyriaus tokiu būdu neskolinami.

Iš anksto užsakytus leidinius bus galima atsiimti antradieniais ir ketvirtadieniais 12–15 val. Išsamią informaciją apie atsiėmimo sąlygas užsakovas gaus el. paštu.

Kultūros paveldo objektai. Paveldo dokumentai (rankraščiai, reti spaudiniai, grafikos darbai) fiziškai neprieinami. Skaitmenintą VUB saugomą kultūros paveldą galima rasti bibliotekos Skaitmeninių kolekcijų portale ir nacionaliniame portale ePaveldas. Taip pat siūlome naudotis Europos kultūros paveldo portalo Europeana ištekliais. Esant būtinybei paveldo objektai gali būti skaitmeninami pagal poreikį (žr. Skaitmeninimas).

Informaciniai kanalai

Dalyko bibliotekininkai. Kiekvienam VU fakultetui yra paskirtas dalyko bibliotekininkas, kuris teikia visą informaciją informacijos išteklių klausimais, konsultuoja, kaip prisijungti, ieškoti, kokios DB aktualiausios pagal temą bei padeda ieškoti išteklių konkrečiomis temomis, pvz., baigiamųjų darbų. Konsultuojame el. paštu arba per MS Teams programą.

Kitais klausimais galite kreiptis el. paštu ir Simas live chat darbo dienomis 8–22 val.

Sekite VU bibliotekos naujienas