A.Kuncevicius E. Kurausko fotoDujotiekio tarp Lietuvos ir Lenkijos jungtis apie Baltijos jūrą – išskirtinis geopolitinis projektas, labai svarbus dėl nacionalinio saugumo ir energetinio savarankiškumo klausimų. Tačiau svarbūs darbai vykdomi ir šalia dujotiekio tiesimo – vyksta pirmieji tokio masto ir metodikos archeologiniai tyrimai, vienijantys visos Lietuvos archeologus. Pasak tyrimo vadovo, Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto profesoriaus dr. Albino Kuncevičiaus, Lietuvoje nėra kitos institucijos, galinčios koordinuoti tokios apimties tyrimus, todėl projekto vykdytojai darbams vadovauti pasirinko būtent VU, o toks universiteto ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys leidžia pasiekti geriausių rezultatų.

Skaityti daugiau: naujienos.vu.lt