Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentei dr. Daliai Bukelevičiūtei 2013 m. lapkričio 14 d. buvo įteiktas Šviesuolio apdovanojimas. Garbingas apdovanojimas Vilniaus universiteto docentei skirtas už dvišalių Lietuvos ir Čekijos Respublikos santykių plėtojimą mokslinėje bei kultūrinėje srityje.

D. Bukelevičiūtė nuo 1999 m. atlieka istorinius dvišalio bendradarbiavimo 1918–1939 m. tyrimus, yra studijavusi Karolio universitete Prahoje, atliko gilią Čekijos Respublikos archyvinių dokumentų, susijusių su Lietuva, analizę. Su jos tyrimų rezultatais galima susipažinti 2010 m. paskelbtoje monografijoje „Lietuva ir Čekoslovakija: dvišalių santykių dinamika 1918–1939 m.“. D. Bukelevičiūtė taip pat yra įsitraukusi į kultūrinių santykių plėtojimą organizuojant įvairius renginius, konferencijas ir parodas, leidžiant leidinius, skirtus dvišaliams santykiams.

Apdovanojimą skyrė M. K. Čiurlionio fondas kartu su Čekijos Respublikos ambasada, įteikė Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Radekas Pechas, o renginio dalyvius M. K. Čiurlionio fondo vardu pasveikino Lietuvos edukologijos universiteto rektorius prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis.

Šis apdovanojimas taip pat buvo skirtas prof. dr. Giedrei Lukšaitei-Mrazkovai (Muzikos meno akademija, Praha) už dvišalių santykių plėtojimą ir sklaidą muzikos srityje, doc. dr. Vladislavui Petraškevičiui (VGTU) už ryšių plėtojimą ekonomikos ir prekybos srityje, doc. dr. Lubošui Švecui (Prahos Karolio universitetas) už ryšių plėtojimą humanitarinių mokslų srityje ir atliktus istorinius tyrimus, paskelbtas monografijas.

Šviesuolių paiešką ir apdovanojimo renginius M. K. Čiurlionio fondas organizuoja nuo 2007 m. Iki šiol yra pagerbti daugiau nei keturiasdešimt šviesuolių įvairiose srityse.