2014 m. vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo 38 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorių dr. Vydą Dolinską. Jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

„Mūsų tautos siekis – stipri, išdidi ir vieninga Lietuva. Tokią ją nešiojamės širdyse. Tokią galime ir privalome kurti kiekvienas pagal savo išgales. Tėvynės gynėjai, jos gerovės ir kultūros kūrėjai yra švyturiai, mums primenantys, kad kiekvienas esame atsakingas už Lietuvą, kad ir kas būtume, kad ir kur gyventume“, – sakė Prezidentė.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas įvertintas už ilgametę ir rezultatyvią mokslinę, muziejinę, paveldosauginę bei visuomeninę veiklą, tiriant ir aktualinant Lietuvos istoriją bei jos kultūros paveldą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius pagal svarbą yra dvidešimtas Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami Lietuvai nusipelnę asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje arba visuomeninėje veikloje. Kandidatus apdovanoti šiuo ordinu teikia Seimo Pirmininkas ir jo pavaduotojai, Ministras Pirmininkas, Vyriausybės nariai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino įteikimo šventė yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Daugiau