r petrauskasŠį­met bir­že­lio 15-ąją Ang­li­jos ka­ra­lie­nė Elž­bie­ta II iš­kil­min­gai šven­tė 800-ąsias me­ti­nes įvy­kio, ku­ris jos pirm­ta­kui ka­ra­liui Jo­nui Be­že­miui ne­bu­vo pats ma­lo­niau­sias. Di­di­kų pri­vers­tas jis už­dė­jo sa­vo ants­pau­dą Di­džio­jo­je lais­vių char­ti­jo­je (lot. "Mag­na Car­ta Li­ber­ta­tum"), šian­dien lai­ko­mos vie­nu svar­biau­sių do­ku­men­tų žmo­ni­jos is­to­ri­jo­je.

Apie tai, ko­kio­mis ap­lin­ky­bė­mis bu­vo pri­im­ta Di­džio­ji lais­vių char­ti­ja ir kas šio do­ku­men­to tu­ri­ny­je taip svar­bu net XXI am­žiaus žmo­gui, "Lie­tu­vos ži­nios" kal­bė­jo­si su Vil­niaus uni­ver­si­te­to Is­to­ri­jos fa­kul­te­to de­ka­nu pro­fe­so­riu­mi Rim­vy­du Petrausku.

ˆˆDaugiau skaitykite © lzinios.lt