pabartoniuose archeologai is naujo atranda akmens amzi 1 20150702 1044333149Keli kilometrai į vakarus nuo Jonavos, Pabartonių kaime, Kulvos seniūnijoje, kelių grybautojų pamėgtame Tartokų miške – sujudimas. Po dvylikos metų pertraukos čia vėl atvyko archeologai.

Šįkart jie atsivežė nemenką amuniciją. Tikslas didelis – surasti čia kadaise aptiktą akmens amžiaus gyvenvietę, menančią pačius seniausius laikus, ir joje atlikti tyrimus, kurie padėtų atskleisti, kaip ši vietovė – Neries pakrantė – buvo apgyvendinta prieš keliolika tūkstančių metų iš čia pasitraukus milžiniškam ledynui.

Daugiau skaitykite © jonavosnaujienos.lt