TMP000 470 apkŽemėlapis šiandien yra mums įprastas ir savaime suprantamas dokumentas, leidžiantis orientuotis tam tikroje teritorijoje ir sudarytas griežtai laikantis taisyklių. Kartografijos mokslui užgimstant XVI a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK), žemėlapio kūrimas daug labiau priklausė nuo paties kūrėjo išmonės ir vaizduotės. Jis teikė informaciją ir tų laikų keliautojams, ir mūsų laikų tyrėjams.

Apie tai „Lietuvos žiniose“ interviu su naujos knygos apie LDK rankraštinius žemėlapius autoriais VU Istorijos fakulteto lektoriumi dr. Tomu Čelkiu ir VU bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių centro vyresniąja bibliotekininke Valentina Karpova-Čelkiene.

Interviu skaitykite © Lietuvos žinios

T. Čelkio ir V. Karpovos-Čelkienės knygos pristatymas 2016 m. kovo 31 d., ketvirtadienį, 16 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Pranciškaus Smuglevičiaus salėje (Universiteto 3)