Daumanto žemelapio viršelis 704x1024 22019 m. spalio 11 d. Lietuvos istorijos instituto Posėdžių salėje (Kražių 5. LT-01109, Vilnius), 15 val. MONIKA ŠIPELYTĖ gins disertaciją „Šveicarijos lietuvių politinė ir diplomatinė veikla 1915–1919 m. Lietuvos valstybingumo klausimu” istorijos ir archeologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014–2018 metais Lietuvos istorijos institute.

Mokslinė vadovė – prof. habil. dr. Tamara Bairašauskaitė (Lietuvos istorijos institutas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:
dr. Česlovas Laurinavičius – tarybos pirmininkas (Lietuvos istorijos institutas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);
prof. dr. Zenonas Butkus (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);
prof. dr. Sandra Grigaravičiūtė (VDU Švietimo akademijos Mokytojų rengimo institutas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);
prof. dr. Raimundas Lopata (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);
doc. dr. Nerijus Šepetys (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto bibliotekose ir VU interneto svetainėje.