nerijus sepetysValstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus sausio 31 d., 17.30 val. kviečia į neeilinę diskusiją „Blogio banalumas“, kurioje dalyvaus muziejaus direktorius, rašytojas Markas Zingeris bei VU Istorijos fakulteto docentas dr. Nerijus Šepetys. Bendradarbiaujant su Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada, po diskusijos vyks biografinio filmo „Hannah Arendt“ (2013) peržiūra.

Margarethe von Trotta režisuoto filmo centre – pasaulinio garso Vokietijos žydų kilmės filosofė Hannah Arendt, prestižiniam Amerikos žurnalui „The New Yorker“ rašanti apie nacių karo nusikaltėlio Adolfo Eichmanno teismo procesą, 1961-1962 m. vykusį Jeruzalėje. Filosofės įžvalgas ir „blogio banalumo“ teoriją pasaulis sutinka nevienareikšmiškai.

Renginys, skiriamas Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius). Diskusija vyks lietuvių kalba. Filmas, kurio trukmė – 113 min., bus rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Taip pat žr. FB įvykį