IMG 00172Praėjo 30 metų nuo garsiosios Kęstučio Girniaus knygos "Partizanų kovos Lietuvoje" pasirodymo Čikagoje. Daugelis sutiks, kad šis tyrimas tapo vienu tvirčiausių pagrindų vėlesnėms Lietuvos partizanų karo (1944-1953) studijoms rastis. Knyga iki šiol nepraranda savo mokslinio aktualumo, žavi savo konceptualumu bei įžvalgomis. Kokius iššūkius atliepė Kęstučio Girniaus tyrimas 1987-aisiais ir kuo jis mums svarbus šiandien? Kaip per tris dešimtmečius pasikeitė mūsų atmintis, matymas ir mąstymas apie partizanus? Apie tai (ir ne tik) kalbėsimės "Trakinių partizanų" akademinėje dienoje 2017 m. balandžio 27 d., 18 val. kartu su:

- knygos autoriumi dr. Kęstučiu Girniumi (VU TSPMI);

- ilgamete LGGRTC generaline direktore, istorike Dalia Kuodyte;

- istorike dr. Aiste Petrauskiene (VU IF);

- mokytoju, istoriku Mindaugu Nefu (VDU).

Kalbins - dr. Norbertas Černiauskas.

FB įvykis