Panoraminis Pryšmančių I kapinyn2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienį, 17 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje vyks archeologo dr. Roman‘o Shiroukhov‘o  (Vilniaus universiteto podoktorantūros stažuotojas, Alexander von Humboldt Fondo stipendiatas, Baltijos ir Skandinavijos archeologijos centro (ZBSA, Schleswig) mokslinis bendradarbis) paskaita “Nauji datavimo metodai Vakaru baltų archeologijoje. Tarp GIS, R-statistikos ir AMS 14C datavimo“. Paskaitoje  bus aptartos  Vakarų baltų (prūsų, kuršių ir skalvių) Vėlyvojo geležies amžiaus kapinynų datavimo problemos ir pristatomas tyrimų projektas, kurio tikslas – sukurti georeferencinį, statistiškai patikrintą  tipologijos, GIS, R-statistikos ir AMS 14C metodais datuotą laiko skalę.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Nuotrauka iš LIMIS