2021-10-01 13:00

JKkonfSpalio 1 d., 13 val. kviečiame į konferenciją „Jono Kubiliaus universitetas (1958–1991)“, skirtą Vilniaus universiteto rektoriaus prof. Jono Kubiliaus gimimo šimtmečiui paminėti.

Konferencija vyks Vilniaus universiteto Senato posėdžių salėje (Universiteto g. 3).

Privaloma turėti Galimybių pasą.

Konferencijos programa:

• Registracija 12.40–13.00 val.

• Sveikinimo žodis. Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas

• Pranešimai. Moderuoja dr. Loreta Skurvydaitė. 13.10–15.00 val.

• Prof. habil. dr. Benediktas Juodka „Prisiminimai apie rektorių Joną Kubilių“

• Prof. habil. dr. Eugenijus Manstavičius „Profesorius Jonas Kubilius – Lietuvos matematikos mokyklos kūrėjas“

• Prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas „Kontroversiškasis Kubilius“

• Prof. dr. Arūnas Streikus „Prieš tikimybių teoriją. Apie VU istorijoje ilgiausios rektoriaus kadencijos pradžią“

• Dr. Marius Ėmužis „Laisvė būti nelaisvam. Komjaunimas ir universiteto studento auklėjimas“

• Kavos pertrauka. 15.00–15.20 val.

• Diskusija „Vilniaus universitetas: sistemos ribos, visuomenės lūkesčiai ir akademiniai idealai“. Moderuoja doc. dr. Jonas Dagys. 15.20–16.30 val.

Dalyvauja: prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas, prof. habil. dr. Danutė Gailienė, prof. habil. dr. Alfredas Račkauskas, prof. dr. Arūnas Streikus

• Parodos „Tarp matematikos ir Universiteto: Jonui Kubiliui – 100“ atidarymas Smuglevičiaus salėje. 16.30 val.

Parodą rengė Vilniaus universiteto biblioteka ir Vilniaus universiteto muziejus.