2022-05-06 13:00

Heritas kp2022 m. gegužės 6 d., 13.00–16.10 val., Vilniaus universitetas Šv. Jono g. 10 (buvusi Vilniaus universiteto kavinė), Vilnius

Karas ir paveldas – ilgus metus Lietuvoje budėjusi, atidėliota ar į paraštes nustumta tema. 2022 m. vasarį pasaulio istorijai pakrypus nauja linkme ji tapo karšta aktualija. Kaip veikia tarptautiniai paveldosaugos instrumentai karinių konfliktų akistatoje? Ar apskritai jie turi prasmę? Ar mes čia, Lietuvoje, esame tam pasiruošę? Paveldas, ideologija ir atmintis – kaip tai sąveikauja ir keičiasi karo akivaizdoje? Ar karo sugriautas paveldas turi teisę būti atkurtas? Susitikime ir padiskutuokime.

Kvietimas

Programa

• Pradžios žodis / 13.00–13.10 val.

„Heritas“ vadovė dr. Erika Kielė

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanė dr. Loreta Skurvydaitė

• I diskusija: Paveldas karo akistatoje: ar karo sugriautas paveldas atkuriamas? / 13.10–14.00 val.

Moderuoja prof. dr. Marija Drėmaitė, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

• II diskusija: Paveldas karo akistatoje: ar Lietuva pasirengusi? Muziejų atvejis / 14.10–15.00 val.

Moderuoja prof. dr. Rimvydas Laužikas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas

Kavos pertrauka / 15.00–15.20 val.

• III diskusija: Kariai, betonas, mitas: sovietų karių palaidojimo vietų problema / 15.20–16.10 val.

Moderuoja dr. Norbertas Černiauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

Organizatoriai:

• „Heritas“
  • Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

Partneriai:

• Vilniaus universiteto muziejus
  • Daugiau informacijos: Salvijus Kulevičius, tel. 8 614 74265, el. paštas .
  • Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas.